polmaraton2

Zapraszamy na 2 edycję biegu -  Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego Grudziądz – Rulewo.

Ubiegłoroczna, mimo, że bardzo trudna logistycznie, przebiegła bez zarzutów. Biegacze chwalili sobie zarówno trasę, jak i oprawę biegu. Postać Bronka Malinowskiego była oczywiście na pierwszym planie. Nie inaczej będzie w tym roku. Zaplanowano między innymi pokaz złotego medalu z Igrzysk Olimpijskich, tablice ze zdjęciami oraz autentyczną przeszkodę na której trenował i ścigał się mistrz olimpijski i jeszcze jedną niespodziankę, o której niebawem…

Grudziądz jest ładnie położonym nadwiślańskim miastem. Mimo, że trapią go problemy bezrobocia, rozwija się w oczach. Ma też wiele do zaoferowania pod kątem turystycznym. W mieście znajdują się między innymi piękne zabytkowe spichlerze, usytuowane na skarpie, a w jednym z nich muzeum Bronisława Malinowskiego. Start biegu odbywa się ze stadionu Olimpii, gdzie przebiegała większość ważnych treningów Mistrza. Postać popularnego „Bronka” jest wszechobecna, mieszkańcy wypowiadają się o swoim krajanie z czcią. Mimo upływu lat duch nie zaginął. Na moście, gdzie miał miejsce tragiczny wypadek (5 km trasy), znajduje się krzyż i pamiątkowa tablica. Okolice Grudziądza oferują atrakcyjne miejsca do wypoczynku. Nieprzebyte lasy, przechodzą w Bory Tucholskie. Druga część trasy przebiega przez gminę Warlubie, a w sąsiadującym Rulewie usytuowana jest meta biegu – w sąsiedztwie odrestaurowanego pałacu, gdzie niegdyś w jego ruinach mieszkała rodzina Malinowskich i wychowywał się młodszy syn Bronisław.

Postać Bronisława Malinowskiego to wzór dla pokoleń. Znany z ciężkiej pracy podczas przygotowań i rozsądnej taktyki inspiruje do dzisiaj. Także do dzisiaj niepobite są jego rekordy na 3000m z przeszkodami oraz 5000m.

Półmaraton jest zatem nie tylko fajną rekreacyjną zabawą, ale również upamiętnieniem wspaniałej postaci.

Zapisy odbywają się poprzez stronę www.polmaratongrudziądz.pl, opłata startowa wynosi 40 zł. Każdy biegacz oprócz udziału w wydarzeniu i dużej dawki emocji sportowych, stanie się na mecie posiadaczem okazałego medalu, a  przed biegiem otrzyma pamiątkową „techniczną” koszulkę oraz bon na regeneracyjny posiłek. Dodatkowo będzie możliwość skorzystania z zasłużonego masażu rozluźniającego.

Jeśli wahacie się jak spędzić majówkę, to zachęcam do odwiedzenia Grudziądza z całą rodziną. Zatrzymać się można zarówno w Rulewie, jak nad jeziorem Rudnickim Wielkim w Rudniku np.: w Campingu 134.

Zapraszam i życzymy dobrej zabawy!

a dla wszystkich, którzy mają ochotę pobiec, a nie wiedzą jak się przygotować, polecam trening mojego autorstwa.

1012333_164487200399887_725926867_n

i jeszcze na zachętę